perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gërmoj

Fjalor: anglisht gërmoj
Përkthime: bulldoze, delve, dig, hack, kick, mine, pick
gërmoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dlabat, dřít, hloubit, kop, kopat, kutat, prokopat, rýpat, rýt, šťárat, vykopat, zrýt
gërmoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausschlagen, gegraben, graben, schaufeln, treten, wühlen
gërmoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: grave, spa, sparke
gërmoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abrir, ahoyar, cavar, cocear, empujón, excavar, patada, patear, pedrada
gërmoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bêcher, creuser, effondrer, excaver, foncer, fouiller, fouir, labourer, piocher
gërmoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: calciare, scavare
gërmoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: grave, spa, sparka, sparke
gërmoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вскапывать, копать, пинать
gërmoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gräva, grave, sparka
gërmoj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: выбіраць, капаць
gërmoj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tonkia
gërmoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκάβω
gërmoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ásni, elrúg, kapálni, rugdos
gërmoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cavar, patada, patear, pedrada, revolver
gërmoj në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kopati
gërmoj në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: викопайте, вирізати, вирізка, відрізаний, відрізати, живець, зріз, копати, косити, порвати, поривати, поріз, порізати, різати, розкопати, розкопувати, розрізати, розтинати, скоротити, скорочення, скорочування, скорочувати, стригти, удар, фасон
gërmoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kopać
gërmoj në polonisht »