perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gërshërë

Fjalor: anglisht gërshërë
Përkthime: clipper, clippers, scissors, shears
gërshërë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nůžky
gërshërë në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: hagesaks, saks
gërshërë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tijeras
gërshërë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cisailles, ciseau, ciseaux, cisoires, ébranchoir, émondoir, forces, sécateur
gërshërë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: forbici
gërshërë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hagesaks, saks
gërshërë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ножницы
gërshërë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: saks, sax
gërshërë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ножици
gërshërë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: käärid
gërshërë në estonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nagy, olló
gërshërë në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: nožnice
gërshërë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nożyce, nożyczki
gërshërë në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schere, scheren
gërshërë në gjermanisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нажніцы, ножанкі, ножнiцы
gërshërë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sakset
gërshërë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: škare
gërshërë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žirklės
gërshërë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: tesoura
gërshërë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: кравці, ножиці
gërshërë në ukrainisht »