perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gadishull

Fjalor: anglisht gadishull
Përkthime: peninsula
gadishull në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: poloostrov
gadishull në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: halbinsel
gadishull në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: halvø
gadishull në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: península
gadishull në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: péninsule
gadishull në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: penisola
gadishull në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: halvøy
gadishull në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: полуостров
gadishull në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: halvö
gadishull në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: полуостров
gadishull në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паўвостраў
gadishull në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χερσόνησος
gadishull në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: poluotok
gadishull në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: félsziget
gadishull në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pusiasalis
gadishull në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: península
gadishull në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: polostrov
gadishull në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: півострів
gadishull në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: półwysep
gadishull në polonisht »

Fjalë të ngjashme

gadishull ne greqi, gadishull ne gjirin persik, gadishull ne azi, gadishull ne azine jugore, gadishull ne shqiperi, gadishull ne meksik, gadishull ne sloveni, gadishull ne itali, gadishull ne lindjen e mesme, gadishull ne europe