perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gatishmëri

Fjalor: anglisht gatishmëri
Përkthime: alacrity, alert, eagerness, promptitude, readily, readiness, standby, stand-by, willingness
gatishmëri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: horlivost, hotovost, ochota, pohotovost, úslužnost
gatishmëri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bereitschaft, bereitwilligkeit
gatishmëri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: iver
gatishmëri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: disposición
gatishmëri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: disponibilité, disposition, empressement
gatishmëri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: prontezza
gatishmëri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: beredskap, iver
gatishmëri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: готовность
gatishmëri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: beredskap
gatishmëri në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гатоўнасць
gatishmëri në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halu, halukkuus, into
gatishmëri në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: προθυμία
gatishmëri në greqisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pripravenosť
gatishmëri në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: готовність, самовпевненість
gatishmëri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gotowość
gatishmëri në polonisht »