perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gatuaj

Fjalor: anglisht gatuaj
Përkthime: boil, cook, poach, simmer, steam, stew, prepare
gatuaj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kypět, navařit, připravit, vařit, vřít, chystat, cvičit, nachystat, nacvičit, přichystat, připravovat, uchystat, vycvičit
gatuaj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gekocht, kochen, sieden, bereiten, vorbereiten, zubereiten
gatuaj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: koge, kokke, berede, forberede, koma, ordne, tilberede
gatuaj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bullir, cocer, cocinar, guisar, hervir, acondicionar, disponer, preparar
gatuaj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bouillir, cuire, cuisiner, fricoter, préparer, dresser
gatuaj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bollire, cucinare, cuocere, lessare, ribollire, allestire, predisporre, preparare
gatuaj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: koka, koke, putre, berede, forberede, laga, ordna, ordne, tilberede, tillaga
gatuaj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: варить, готовить, кипятить, отваривать, стряпать, заготовить, подготовить, приготовить, сготовить, уготовить
gatuaj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: koka, sjuda, anrätta, bereda, laga, ordna, tillaga, tillreda
gatuaj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гатаваць, голова, кіпяціць, парыць, травіць
gatuaj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: keema, keetma, küpsetama, valmistuma
gatuaj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: keittää, kiehua, laatia, laittaa
gatuaj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βράζω
gatuaj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kuhati, vreti
gatuaj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: forral, forralni, főzni, szakács
gatuaj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: virti
gatuaj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cozinhar, ferver, guisar, acondicionar, aparelhar, aprontar, dispondes, preparar
gatuaj në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: fierbe
gatuaj në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kuhati
gatuaj në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вариво, варити, варитися, вирувати, готувати, зварити, кипіння, кипіть, нарив
gatuaj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gotować, przygotować
gatuaj në polonisht »

Fjalë të ngjashme

gatuaj me marjanen, gatuaj mire, gatuaj me ceken, gatuaj me mua, gatuaj per ju, gatuaj dhe shijo, gatuajme me zonjen tefta, gatuajme shqip, gatuaj net, gatuaj embelsira