perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gazetë

Fjalor: anglisht gazetë
Përkthime: gazette, newspaper, paper
gazetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: časopis, listina, noviny
gazetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: blatt, zeitüberschreitung, zeitung
gazetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: avis, blad, dagblad, journal
gazetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: gaceta, periódico
gazetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: feuille, gazette, journal
gazetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gazzetta, giornale
gazetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avis, blad, dagblad, journal, tidning
gazetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: газета
gazetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avis, journal, tidning
gazetë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: вестник
gazetë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: газета
gazetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ajaleht
gazetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sanomalehti
gazetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: εφημερίδα
gazetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: novine
gazetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hírlap, újság
gazetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: laikraštis
gazetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: folha, folia, gazeta, jornal, periódico
gazetë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: časopis
gazetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: noviny
gazetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: аркуш, відомість, газета, газетний, журнал, лист, листок, орган, простирадло, часопис
gazetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gazeta
gazetë në polonisht »