perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gisht

Fjalor: anglisht gisht
Përkthime: digit, finger, toe
gisht në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: prst
gisht në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: finger, zehe
gisht në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: finger, tå
gisht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dedo
gisht në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: doigt, index, boudin, doigtier, poucier
gisht në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dito
gisht në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: finger, tå
gisht në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: палец, перст
gisht në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: finger, tå
gisht në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: пръст
gisht në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: палец
gisht në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sõrm
gisht në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sormi
gisht në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δάκτυλο
gisht në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: prst
gisht në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ujj
gisht në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pirštas
gisht në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dedo, perno
gisht në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: prst
gisht në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: prst
gisht në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: палець, символ
gisht në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: palec, paluch
gisht në polonisht »

Fjalë të ngjashme

gicht krankheit