perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjëmon

Fjalor: anglisht gjëmon
Përkthime: blare, boom, fulminate, grumble, roar, rumble, thunder
gjëmon në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: burácet, dunět, hřímat, hřmět, hromovat, hučet, rachotit, vrčet, vybuchnout, zadunět, zahřímat, zahřmět
gjëmon në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: donnern, grollen, rollen
gjëmon në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dån, dundre, ramle, rumle, tordne
gjëmon në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: fulminar, tronar
gjëmon në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fulminer, gronder, retentir, tonitruer, tonner
gjëmon në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rumoreggiare, tuonare
gjëmon në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brake, dån, dåna, dundra, dundre, ramle, rumle, tordne
gjëmon në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: греметь
gjëmon në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åska, dån, dåna, dundra, mullra
gjëmon në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jylistä, jyristä, murista
gjëmon në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mennydörögni
gjëmon në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: fulminar, tornar
gjëmon në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: grzmieć
gjëmon në polonisht »