perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjahtar

Fjalor: anglisht gjahtar
Përkthime: chaser, hunter
gjahtar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: lovec, myslivec
gjahtar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: jäger, jägersmann
gjahtar në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: jæger, jeger
gjahtar në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cazador
gjahtar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: baleinier, chasseresse, chasseur, loutreur, sardinier
gjahtar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cacciatore
gjahtar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: jeger
gjahtar në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: охотник
gjahtar në rusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: jahimees
gjahtar në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: eränkävijä
gjahtar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κυνηγός
gjahtar në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: lovac
gjahtar në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: medžiotojas
gjahtar në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: caça, caçador
gjahtar në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: lovec
gjahtar në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: łowca
gjahtar në polonisht »

Fjalë të ngjashme

djali gjahtari