perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjalpë

Fjalor: anglisht gjalpë
Përkthime: butter
gjalpë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: máslo
gjalpë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: butter
gjalpë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: smør
gjalpë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: manteca, mantequilla
gjalpë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: beurre
gjalpë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: burro
gjalpë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: smør
gjalpë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: масло
gjalpë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: smör
gjalpë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: масло
gjalpë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: või
gjalpë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: voi
gjalpë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βούτυρο
gjalpë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: maslac
gjalpë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: vaj
gjalpë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: sviestas
gjalpë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: manteiga, unto
gjalpë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: unt
gjalpë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: maslo
gjalpë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: maslo
gjalpë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: масло, олію, олія
gjalpë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: masło
gjalpë në polonisht »