perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjarpër

Fjalor: anglisht gjarpër
Përkthime: constrictor, hose, ophidian, serpent, snake, adder, asp, aspic, viper
gjarpër në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schlange, schlauch, natter, otter
gjarpër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: orm, slang, slange, hugorm
gjarpër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bicha, culebra, manga, manguera, serpiente, sierpe, tubo, áspid, víbora
gjarpër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: clysoir, serpent, aspic, couleuvre, vipère
gjarpër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: serpe, serpente, biscia, vipera
gjarpër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: orm, slang, slange, hoggorm, huggorm
gjarpër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: змея, гадюка, заливное
gjarpër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: orm, slang, huggorm
gjarpër në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: змия
gjarpër në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: змяя
gjarpër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: madu, rästik
gjarpër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: käärme, kyy, kyykäärme
gjarpër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φίδι, οχιά
gjarpër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zmija
gjarpër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kígyó, áspiskígyó, vipera
gjarpër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gyvatė
gjarpër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cobra, manga, mangueira, serpente, áspide, víbora
gjarpër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: şarpe
gjarpër në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kača
gjarpër në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: had
gjarpër në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гадюка, змій, змія
gjarpër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wąż, żmija
gjarpër në polonisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: aspik, huspenina, levandule, rosol, užovka
gjarpër në çeki »