perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjashtëdhjetë

Fjalor: anglisht gjashtëdhjetë
Përkthime: sixty, threescore
gjashtëdhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: šedesát
gjashtëdhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sechzig
gjashtëdhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: seksti, tres
gjashtëdhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sesenta
gjashtëdhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: soixante
gjashtëdhjetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sessanta
gjashtëdhjetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: seksti
gjashtëdhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: шестьдесят
gjashtëdhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sextio
gjashtëdhjetë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: шестдесет
gjashtëdhjetë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: шэсцьдзесят
gjashtëdhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kuuskümmend
gjashtëdhjetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuusikymmentä
gjashtëdhjetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: εξήντα
gjashtëdhjetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šezdeset
gjashtëdhjetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hatvan
gjashtëdhjetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šešiasdešimt
gjashtëdhjetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sessenta
gjashtëdhjetë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: šestdeset
gjashtëdhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: šesťdesiat
gjashtëdhjetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: шістдесят
gjashtëdhjetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sześćdziesiąt, szóstka
gjashtëdhjetë në polonisht »