perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjashtëmbëdhjetë

Fjalor: anglisht gjashtëmbëdhjetë
Përkthime: sixteen
gjashtëmbëdhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: šestnáct
gjashtëmbëdhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sechzehn
gjashtëmbëdhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: seksten
gjashtëmbëdhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dieciséis
gjashtëmbëdhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: seize
gjashtëmbëdhjetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sedici
gjashtëmbëdhjetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: seksten
gjashtëmbëdhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: шестнадцать
gjashtëmbëdhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sexton
gjashtëmbëdhjetë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: шаснаццаць
gjashtëmbëdhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kuusteist
gjashtëmbëdhjetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuusitoista
gjashtëmbëdhjetë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šesnaest
gjashtëmbëdhjetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tizenhat
gjashtëmbëdhjetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šešiolika
gjashtëmbëdhjetë në lituanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: šestnajst
gjashtëmbëdhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: šestnásť
gjashtëmbëdhjetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: шістнадцятеро, шістнадцять
gjashtëmbëdhjetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: szesnaście
gjashtëmbëdhjetë në polonisht »