perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjatë

Fjalor: anglisht gjatë
Përkthime: long
gjatë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dlouhý, dlouze, zdlouhavý
gjatë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: lang
gjatë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: drog, lang, sid
gjatë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: largo
gjatë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: haut, long
gjatë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: lungo
gjatë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dryg, lang, sid
gjatë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: длинный
gjatë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dryg, fordringar, lång
gjatë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: доугi
gjatë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pitkä
gjatë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dugačak
gjatë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hosszú
gjatë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: comprido, largo, longo
gjatë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dolg
gjatë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: długi
gjatë në polonisht »