perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjelbër

Fjalor: estonez gjelbër
Përkthime: ebaküps, roheline
gjelbër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kypsymätön, vihreä
gjelbër në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nezreo, zelen, zelenilo
gjelbër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: éretlen, növényzet, zöld
gjelbër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žalia, žalias, žalsvas
gjelbër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: verde, verdura
gjelbër në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: zelen
gjelbër në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зелень, незрілість, овочі, рослинність, зелений, незрілий
gjelbër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: niemniej, zieleń, zielono, zielony
gjelbër në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: green, greenery, greenness, verdure, verdant
gjelbër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nezralý, svěží, zeleň, zelený
gjelbër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: grün
gjelbër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: grøn, grønlig, grønt
gjelbër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: verde, verdor, verdura
gjelbër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: langue, verdure, vert, viridité
gjelbër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: acerbo, verde
gjelbër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: grøn, grønn, grønska, grønt
gjelbër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зеленый, зелень, зелен, зелёный
gjelbër në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: grön, grönska, grönt
gjelbër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зелень, зяленіва, зялёны
gjelbër në bjellorusisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zelená
gjelbër në sllovakisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πράσινος
gjelbër në greqisht »

Fjalë të ngjashme

caji i gjelbër