perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjemb

Fjalor: anglisht gjemb
Përkthime: prickle, spine, stubble, thorn, barb, prong, quill, router, spike, spinelessly
gjemb në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bodlák, bodlina, osten, trn, bodec, hrot, špice, špička
gjemb në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dorn, grat, rückgrat, stachel, stift, zacke, zink
gjemb në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: rygrad, torn, tagge, tørne
gjemb në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: espina, púa, aguijón, pincho, rejo
gjemb në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: épine, piquant, aiguillon, ardillon, écharde, pointe
gjemb në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: aculeo, spina, spino, punta
gjemb në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: nabbe, pigg, torn, brodd, tagg, tørne
gjemb në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: колючий, колючка, терние, шип, острие
gjemb në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: nabbe, torn, pigg, tagg, törne
gjemb në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гак, палец, шып, калючка
gjemb në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: oga
gjemb në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: oka, piikki
gjemb në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αγκάθι
gjemb në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: trn
gjemb në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: espinho, estrepe, pico, pua, rejo
gjemb në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: tŕň, špice
gjemb në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: брутальний, грубий, калькуйте, колючка, мова, неввічливий, неґречний, незакінчений, необроблений, неприємний, нерівний, нечемний, пошерхлий, різкий, суворий, терпкий, шерехатий, шерхлий, шершавий, шип, шорсткий, щука, язик, хребет
gjemb në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cierń, kolec
gjemb në polonisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: острие
gjemb në bullgarisht »

Fjalë të ngjashme

gjemb gomari, gjemb ariu