perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjilpërë

Fjalor: anglisht gjilpërë
Përkthime: needle, pin, preen, stylus
gjilpërë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hradlo, hrot, jehla, jehlice, střelka
gjilpërë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nadel
gjilpërë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kanyle, nål, synål
gjilpërë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aguja
gjilpërë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aiguille, carrelet, pointeau
gjilpërë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ago, guglia, puntina
gjilpërë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: nål, nubb, synål
gjilpërë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: игла, иголка
gjilpërë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: barr, nål, nubb
gjilpërë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: игла
gjilpërë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: голка, шаршатка
gjilpërë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: nõel
gjilpërë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: neula
gjilpërë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βελόνα
gjilpërë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: igla
gjilpërë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime:
gjilpërë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: adata, spyglys, virbalas
gjilpërë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: agulha, pua
gjilpërë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ac
gjilpërë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: ihla
gjilpërë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: голка, коліть, хребет
gjilpërë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: igła
gjilpërë në polonisht »