perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjimnastikë

Fjalor: anglisht gjimnastikë
Përkthime: gym, gymnastic, gymnastics
gjimnastikë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: gymnastický, gymnastika, tělocvičný, tělocvik
gjimnastikë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gymnastik, turnen
gjimnastikë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gymnastik, gymnastisk
gjimnastikë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: gimnasia
gjimnastikë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: gymnastique
gjimnastikë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ginnastica
gjimnastikë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gymnastikk, mosjon
gjimnastikë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гимнастика
gjimnastikë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gymnastik, motion
gjimnastikë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: гимнастика
gjimnastikë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: võimlemine
gjimnastikë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: voimistelu
gjimnastikë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γυμναστική
gjimnastikë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: torna
gjimnastikë në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: gymnastika
gjimnastikë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gimnastyka
gjimnastikë në polonisht »