perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjumë

Fjalor: anglisht gjumë
Përkthime: dormancy, dream, repose, sleep, slumber, winks
gjumë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klid, nečinnost, sen, snění, spánek, spaní
gjumë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schlaf, schlummer, sen, senator, traufe, traum
gjumë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: drøm, slummer, sove, søvn
gjumë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ensueño, ilusión, sueño
gjumë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dodo, hibernation, rêve, somme, sommeil, songe
gjumë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sogno, sonno
gjumë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: drøm, slummer, søkn, søvn
gjumë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мечта, сновидение, сон, спячка
gjumë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dröm, sömn
gjumë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: сън
gjumë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сон
gjumë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: unenägu, uni
gjumë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haave, unelma, uni
gjumë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: όνειρο, ύπνος
gjumë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: san, spavanje
gjumë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: álom
gjumë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: miegas, sapnas
gjumë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: descanso, devaneio, ensejo, iludir, sonho, sono
gjumë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: somn, vis, visa
gjumë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: spánok
gjumë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відпочивати, відпочинок, відпочити, перерва, покладатися, сон, соню, соня, спочивати
gjumë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sen
gjumë në polonisht »