perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjykatës

Fjalor: anglisht gjykatës
Përkthime: adjudicator, arbiter, arbitrate, arbitrator, judge, juror, justice, referee, umpire
gjykatës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: posuzovatel, rozhodčí, soudce, znalec
gjykatës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: richter, schiedsrichter
gjykatës në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dommer
gjykatës në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: arbitro, árbitro, juez
gjykatës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: arbitre, bailli, cadi, juge, jugeur
gjykatës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: arbitro, giudice, magistrato
gjykatës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dommer
gjykatës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: судья
gjykatës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: domare, domer
gjykatës në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: посредник, съдия
gjykatës në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: суддзя
gjykatës në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kohtunik
gjykatës në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: erotuomari, tuomari
gjykatës në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διαιτητής, δικαστής
gjykatës në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sudac
gjykatës në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bíró
gjykatës në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: teisėjas
gjykatës në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: árbitro, juiz, magistrado
gjykatës në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: arbitru
gjykatës në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sodnik
gjykatës në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sudca
gjykatës në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: правосуддя, справедливість, суддя, юстиція
gjykatës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sędzia
gjykatës në polonisht »

Fjalë të ngjashme

gjykatës kushtetuese, gjykatës së lartë