perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjysh

Fjalor: anglisht gjysh
Përkthime: dummy, gaffer, granddad, grandfather, grandpa, grandparent
gjysh në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: děd, dědeček, předchůdce, předek
gjysh në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: großpapa, großvater, opa
gjysh në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bedstefader, farfar, morfar
gjysh në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abuelo, antepasado
gjysh në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aïeul, casse-noisettes, grand-papa, grand-père
gjysh në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: nonno
gjysh në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bestefar, blindemann, farfar, morfar, nøtteknekker
gjysh në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дед, дедок, дедушка
gjysh në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: farfar, morfader, morfar
gjysh në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзед, дзядуля
gjysh në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: isoisä
gjysh në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παππούς
gjysh në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: djed
gjysh në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nagyapa, nagypapa
gjysh në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: senelis
gjysh në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abulo, avô
gjysh në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ded
gjysh në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dedko
gjysh në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дід, дідуган, дідунь, дідусь, старик
gjysh në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dziadek
gjysh në polonisht »

Fjalë të ngjashme

gjysh me mungon, gjysh te kam shoqe, gjysh kico, gjysh i dashur, gjysh maloku, rip gjysh