perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjysmë

Fjalor: anglisht gjysmë
Përkthime: half, semi, firkin, halftime, middle, moiety
gjysmë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: napůl, polovice, polovina, půl, půlka, záložník, prostředek, střed
gjysmë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: halb, hälfte
gjysmë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: halv, halvdel, hælet, midte
gjysmë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: medio, mitad
gjysmë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: demi, demie, mi, moitié, milieu
gjysmë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: metà, mezzo
gjysmë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: halv, halvdel, hælet
gjysmë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: наполовину, половина, тайм
gjysmë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: halv, hälft, halva
gjysmë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: половина
gjysmë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pool
gjysmë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: puoli, puolikas, keskipiste, keskus
gjysmë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pol, pola, polovina, usred
gjysmë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fél, közép
gjysmë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pusė
gjysmë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: meio, metade, centro, mitras
gjysmë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pol, polovica
gjysmë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: polovica
gjysmë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: наполовину, половина
gjysmë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pół, połowa
gjysmë në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: палавіна
gjysmë në bjellorusisht »