perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gozhdë

Fjalor: anglisht gozhdë
Përkthime: hob, hobnail, nail, stud, tack, spike, sprig, fingernail, finger-nail, toenail
gozhdë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cvok, hřeb, hřebík, kolík, nehet
gozhdë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beschlagnagel, drahtstift, nagel, stift
gozhdë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: negl, søm, nagle
gozhdë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: broca, clavo, uña
gozhdë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: broquette, cheville, clou, ongle
gozhdë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: chiodo, unghia
gozhdë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: negl, pigg, spiker, tagg, nagle, spik
gozhdë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гвоздь, ноготь, ноготок
gozhdë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: pigg, tagg, nagel, spik, neil
gozhdë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: галоўнае, гвозд, гвоздь, ногаць
gozhdë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: nael
gozhdë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kynsi, naula
gozhdë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καρφί, νύχι
gozhdë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: čavao, nokat
gozhdë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: nagas, vinis
gozhdë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cravo, prego, unha, una, calvo
gozhdë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cui
gozhdë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: noht, žebelj
gozhdë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: stud, klinec
gozhdë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гвіздок, цвях, ніготь
gozhdë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ćwiek, gwóźdź, paznokieć
gozhdë në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szeg, szög, köröm
gozhdë në hungarisht »