perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: grurë

Fjalor: anglisht grurë
Përkthime: wheat
grurë në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: weizen
grurë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hvede
grurë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: trigo
grurë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: blé, épeautre, froment
grurë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: frumento, grano
grurë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hvete, vete
grurë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: пшеница
grurë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: vete
grurë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: пшеница
grurë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пшанiца, пшаніца
grurë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: nisu, vehnä
grurë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σιτάρι
grurë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pšenica
grurë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: búza
grurë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kvietys
grurë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: centeio, trigo
grurë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: grâu
grurë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pšenica
grurë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pšenica
grurë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: пшениця
grurë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pszenica
grurë në polonisht »