perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gumëzhin

Fjalor: anglisht gumëzhin
Përkthime: beep, buzz, chink, clang, clink, clunk, drone, hum, jangle, jar, jingle, tingle, tinkle, twang, whir, whiz, zoom, boohoo, sound, hiss
gumëzhin në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bručet, bzučet, cinkat, drnčet, frčet, hučet, řinčet, vrčet, zacinkat, znít, zvonit
gumëzhin në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: klimpern, klirren, summen, surren, heulen
gumëzhin në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: brumme, klinge, ringe, single, skramle, summe, surre, svirre
gumëzhin në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sonar, zumbar
gumëzhin në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bourdonner, cliqueter, ronronner, tinter, vrombir
gumëzhin në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ronzare, tintinnare
gumëzhin në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brumme, klinge, single, skramla, skramle, summe, surra, surre, svirre
gumëzhin në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бренчать, дребезжать, жужжать, звенеть, звякать, гудеть
gumëzhin në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: skramla, surra
gumëzhin në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hurista, kehrätä, kilahtaa, kilistä, surista, humista
gumëzhin në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βουίζω
gumëzhin në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csengeni, telefonhívás
gumëzhin në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: zumbir, zombar
gumëzhin në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: brzęczeć, buczeć, bzyczeć, bzykać
gumëzhin në polonisht »