perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: guxoj

Fjalor: anglisht guxoj
Përkthime: bold, dare, embolden, encourage, presume, rag
guxoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: podnítit, podporovat, povzbudit, povzbuzovat, smět
guxoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: erdreisten, ermutigen, wagen, getrauen
guxoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: vove, våge
guxoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alentar, animar, atreverse, osar
guxoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: animer, encourager, enhardir, oser, ordure
guxoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: azzardare, incoraggiare, osare, porcheria
guxoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tore, våga, våge
guxoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ободрять, отваживать, ободрить
guxoj në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: падбадзёрваць
guxoj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: edistää, iljetä, kehdata
guxoj në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alentar, ousar, usar
guxoj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: заохотити, заохотьте, заохочувати, корінь, підбадьорити, підбадьорте, підбадьорювати, прикути
guxoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ośmielać, ośmielić, śmieć
guxoj në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: våga
guxoj në suedisht »