perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: helmetë

Fjalor: anglisht helmetë
Përkthime: gear, headpiece, helmet, sun-helmet
helmetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: helma, přilba
helmetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: helm, schutzhelm
helmetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hjelm, karsk
helmetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: casco, yelmo
helmetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bourguignotte, casque, heaume
helmetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: casco, elmetto, elmo
helmetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hjelm, karsk
helmetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: каска, шлем
helmetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hjälm, kask
helmetë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: шлем, каска
helmetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kiiver
helmetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kypärä
helmetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κράνος
helmetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kaciga, šljem
helmetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sisak
helmetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šalmas
helmetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: capacete, casco
helmetë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: helma
helmetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гребінець, гребінь, каска, кришка, покришка, шлем, шлемо, шолом
helmetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: hełm, kask
helmetë në polonisht »