perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: hendek

Fjalor: anglisht hendek
Përkthime: ditch, dyke, moat, trench
hendek në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: příkop, škarpa, výkop, zákop
hendek në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: graben, schützengraben, straßengraben, wassergraben
hendek në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dine, grav, grøft
hendek në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuneta, desagüe, foso, trinchera, zanja
hendek në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fossé, saignée, tranchée
hendek në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fossato, fosso, scavare, trincea
hendek në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dike, grav, grøft, løpegrav, renne
hendek në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: канава, ров
hendek në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dike, grav, löpegrav
hendek në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: канавка
hendek në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: роу, роў
hendek në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ampumahauta, juoksuhauta, kaivanto, oja, vallihauta
hendek në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χαντάκι
hendek në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jarak
hendek në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: griovys
hendek në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cava, fossa, vala, zanga
hendek në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гирло, канава, рів
hendek në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rów
hendek në polonisht »

Fjalë të ngjashme

hendek haber, hendek savaşı, hendek devlet hastanesi, hendek belediyesi, hendek hava durumu, hendek apartment istanbul, hendek savaşı hakkında bilgi, hendek ne demek, hendek myo, hendek turkey