perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: hije

Fjalor: anglisht hije
Përkthime: adumbration, element, ghost, shade, shadow, umbrage, darkness, duller, dusk, gloom, murk, obscurity
hije në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chládek, stín, zdání, nejasnost, soumrak, temno, temnota, tma
hije në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schatten, abenddämmerung, dämmerung, dunkel, dunkelheit, zwielicht
hije në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skygge, dunkelhed, mørke, skumring, tusmørke, uklarhed, uvidenhed
hije në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sombra, anochecer, crepúsculo, oscuridad, tinieblas
hije në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ombrage, ombre, simulacre, crépuscule, obscurité, ténèbres
hije në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ombra, rezzo, buio, crepuscolo, tenebre, tetraggine
hije në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kupa, sjattering, skygge, mørke, tussmørke, uklarhet
hije në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: тень, морок, мрак, мрачность, сумерки
hije në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avblända, kupa, nyans, skärm, skugga, skygge
hije në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: сянка, мрак
hije në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: халадок, цень
hije në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vari, hämarik, pimedus, videvik
hije në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haamu, katve, varjo, epäselvyys, hämäryys, hämy, himmeys, iltahämärä, iltahämy, iltarusko, pimeys, synkkyys
hije në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: árny, árnyék, alkony, homály, szürkület
hije në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: paunksnė, šešėlis, prietema, tamsa
hije në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sombra, anoitecer, crepúsculo, escuridade, escuridão
hije në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: tieň, tma
hije në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відбивання, віддзеркалення, віднесення, затінок, привид, примара, приписування, тінь, присмерки, сутінки
hije në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cień, mrok
hije në polonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σουρούπωμα
hije në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mrak, tama
hije në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

hije ne enderr, hijet dhe gjysem hijet, hijet e greit, hijet qe mbeten pas, hijet e nates, hijet 1000, hijet for sale, hijet van, hije de la luna, hike the gamer