perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: hua

Fjalor: anglisht hua
Përkthime: borrow, loan
hua në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: půjčka, úvěr, výpůjčka
hua në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anleihe, ausleihe, darlehen, darlehn, kredit
hua në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: lån
hua në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: crédito, empréstito, préstamo
hua në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: consolidé, crédit, emprunt, prêt
hua në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: credito, finanziamento, mutuo, prestito
hua në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: lån
hua në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: заем, заём, ссуда
hua në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lån
hua në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: заем
hua në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: laen
hua në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: laina
hua në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δάνειο, δανεισμός
hua në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zajam
hua në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kölcsön
hua në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: paskola
hua në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: crédito, empréstimo
hua në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: úver
hua në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: житло, кредит, позика, позичати, позичка, приміщення, пристосування, притулок, розквартирування
hua në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pożyczka
hua në polonisht »

Fjalë të ngjashme

hua hin, hua mulan, huashan, hua hin hotels, hua hua you long, hua hin weather, hua hin airport, hua wei, hua yu wee, hua ting