perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: huaj

Fjalor: anglisht huaj
Përkthime: borrow, lend, lent, loan, grant, vest, rent
huaj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: poskytnout, půjčit, půjčovat, zapůjčit
huaj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aufnehmen, ausleihen, borgen, leihen, pumpen, verleihen
huaj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: låne
huaj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: prestar, conceder, alquilar, fletar
huaj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: emprunter, prêter, remprunter
huaj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: imprestare, mutuare, prestare
huaj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: låne, unne
huaj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: занимать, одалживать, ссужать, уделять
huaj në rusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: laenama
huaj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lainata
huaj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δανείζομαι, δανείζω
huaj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pozajmiti
huaj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kölcsön
huaj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: emprestar, prestar, alguidar
huaj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зичити, надайте, позичати, позичити
huaj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pożyczać, użyczać, wypożyczać
huaj në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: požičať
huaj në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

hauz khas village, dhendri i huaj