perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: industri

Fjalor: anglisht industri
Përkthime: industry
industri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: průmysl
industri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gewerbe, industrie
industri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: industri, næringsliv, tungindustri
industri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: industria
industri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: carrosserie, chevalier, industrie, oléiculture, papeterie, parfumerie, taillanderie
industri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: industria
industri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: industri, næringsliv, tungindustri
industri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: индустрия, промышленность
industri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: industri, näringsliv
industri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: промишленост
industri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: індустрыя, прамысловасць
industri në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tööstus
industri në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: elinkeino, teollisuus
industri në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βιομηχανία
industri në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: industrija
industri në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ipar, szorgalom
industri në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pramonė
industri në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: industria, indústria
industri në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: індустрія, промисловість
industri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: przemysł
industri në polonisht »

Fjalë të ngjashme

industri cafe, industri kecil dan sederhana, industri kreatif, industri adalah, industri kapital, industri energi, industri newtown, industri manufaktur, industri rumahan, industri rumah tangga