perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: inxhinier

Fjalor: anglisht inxhinier
Përkthime: engineer
inxhinier në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: inženýr
inxhinier në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ingenieur, technologe
inxhinier në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ingeniør, maskinist, tekniker
inxhinier në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ingeniero
inxhinier në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ingénieur
inxhinier në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ingegnere
inxhinier në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ingeniør, maskinist
inxhinier në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: инженер
inxhinier në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ingenjör, maskinist
inxhinier në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: инженер
inxhinier në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: інжынер
inxhinier në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: insener
inxhinier në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: insinööri
inxhinier në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μηχανικός
inxhinier në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: inženjer
inxhinier në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mérnök
inxhinier në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: inžinierius, mechanikas
inxhinier në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: engenheiro
inxhinier në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: inžinier
inxhinier në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: інженер, інженере
inxhinier në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: inżynier
inxhinier në polonisht »

Fjalë të ngjashme

inxhinier ndertimi pune, inxhinier ndertimi, inxhinier gjeodet, inxhinier hidroteknik, inxhinier mjedisi, inxhinier elektrik, inxhinier kimist, inxhinieri nafte, inxhinier mekanik, inxhinier ndertimi 2014