perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: jakë

Fjalor: anglisht jakë
Përkthime: choker, collar, flange, neck, ruff, tippet
jakë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hrdlo, krk, límec, vaz
jakë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bund, flansch, hals, kragen, halskragen
jakë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flip, hals, krage, krave
jakë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuello, pescuezo
jakë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: col, collet, cou, collerette, faux-col
jakë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bavero, colletto, collo, collare
jakë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hals, krage, krave, snipp
jakë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ворот, воротник, фланец, шиворот, воротничок
jakë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: krage, snäpp
jakë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: врат, гърло
jakë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: каўнер, шыя
jakë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kael, krae
jakë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaula, kaulus
jakë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γιακάς
jakë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csőkarima, gallér
jakë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: apykaklė, kaklas
jakë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: colarinho, cueiro, pescoço
jakë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: guler
jakë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: golier
jakë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: комір, шия
jakë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kołnierz, kołnierzyk
jakë në polonisht »