perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: jetë

Fjalor: anglisht jetë
Përkthime: existence, life, lifetime, living, subsistence, womb
jetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bytí, jsoucno, jsoucnost, živobytí, živost, život
jetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: leben, lebensdauer, lebenserwartung, lebenszeit, dasein
jetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: eksistens, levetid, liv
jetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: animación, existencia, vida
jetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: âme, entrain, existence, jour, pain, vie
jetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: esistenza, vita, vivezza
jetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: eksistens, levetid, liv
jetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: жизнь, житие
jetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: liv
jetë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: живот
jetë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: elu
jetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: elämä, elävyys, elo, henki, ikä, olo, pirteys
jetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ζωή
jetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: život
jetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: élet, lét
jetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gyvenimas, gyvybė
jetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: vida, viver
jetë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: život
jetë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: życie, żywot
jetë në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: жыццё
jetë në bjellorusisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дихання, довічний, живий, житловий, життя, існування, ниття, подих
jetë në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

jetë me stil, jetë e hidhur, jetë e dyfishte, jetë bytyqi, floripa jetë