perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: këmborë

Fjalor: anglisht këmborë
Përkthime: bell, bellflower, bell-flower, bleep, bluebell, doorbell, ring, ringer
këmborë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: rolnička, zvonec, zvonek, zvonění
këmborë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: glocke, klang, klingel, schelle
këmborë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: belle, klokke, klokkeblåstjerne, klokkeblomst, ringeapparat
këmborë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: campanilla, timbre, toque
këmborë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: appel, bélière, campanule, clochette, grelot, sonnaille, sonnerie, sonnette, timbre
këmborë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: campanello, squillo
këmborë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bjelle, klokke, klokkeblåstjerne, klokkeblomst, ringeapparat
këmborë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: звонок, колокольчик
këmborë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: звънец
këmborë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: званок
këmborë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kellukas
këmborë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kello
këmborë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csengő, harang
këmborë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: campainha, sino, timbre
këmborë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: zvonček, zvonec
këmborë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dzwonek
këmborë në polonisht »