perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: këmishë

Fjalor: anglisht këmishë
Përkthime: shirt, t-shirt
këmishë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: košile, košilka
këmishë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hemd, hemdchen
këmishë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skjorte
këmishë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: blusón, camisa, camiseta
këmishë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chemise, liquette, chandail, chemisette, jaquette
këmishë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: camicia, camicetta, maglia, maglietta
këmishë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: skjorta, skjorte, trøye
këmishë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: рубаха, рубашка, сорочка, рубашечка, рубашонка
këmishë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: skjorta
këmishë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кашуля
këmishë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: särk
këmishë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: paita
këmishë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πουκάμισο
këmishë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: košulja
këmishë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: marškiniai
këmishë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: camisa
këmishë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cămaşă
këmishë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: srajca, majica
këmishë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: сорочка
këmishë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: koszula, koszulka
këmishë në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: trikó
këmishë në hungarisht »