perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kënetë

Fjalor: anglisht kënetë
Përkthime: bog, fen, marsh, mire, moor, morass, quagmire, slough, swamp
kënetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bahno, bažina, močál
kënetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: marsch, moor, morast, sumpf
kënetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: moras, mose, myr, sump
kënetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abarrancadero, atolladero, barrizal, ciénaga, pantano
kënetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bourbier, canardière, crapaudière, marais, marécage
kënetë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: acquitrino, palude, pantano
kënetë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hengemyr, moras, morass, myr, sump, trøsk
kënetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: багульник, болото, топь, трясина
kënetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: moras, myr, sump, träsk
kënetë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: блато
kënetë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: багна, балота
kënetë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: neva, suo
kënetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βάλτος, έλος
kënetë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: berek, ingovány, mocsár, posvány
kënetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: liūnas, pelkė
kënetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: brejo, lodaçal, pântano
kënetë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: болото, вимити, випрати, мити, митися, миття, помити, прати, протитечія, спад, трясовина
kënetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bagno, naglący
kënetë në polonisht »