perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: këpucë

Fjalor: anglisht këpucë
Përkthime: shoe
këpucë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bota, botka, střevíc
këpucë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: halbschuh, schuh
këpucë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sko
këpucë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: zapato
këpucë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bottine, soulier
këpucë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: scarpa
këpucë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sko
këpucë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ботинок
këpucë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чаравiк, чаравік
këpucë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: king
këpucë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kenkä
këpucë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παπούτσι
këpucë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: cipela
këpucë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: batas
këpucë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: botim, sapato
këpucë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: багажник, черевик, черевиків, чобіт
këpucë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: półbut
këpucë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

këpucë për femra, këpucë per nuse, këpucë për fëmijë, këpucë të bukura