perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kaçurrel

Fjalor: anglisht kaçurrel
Përkthime: curl, lock
kaçurrel në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kroužek, kudrna, kudrlinka
kaçurrel në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: locke
kaçurrel në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bucle, mecha, rizo, sortija, tirabuzón
kaçurrel në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: boucle, brillants, frison, volute
kaçurrel në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: riccio, ricciolo
kaçurrel në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: krøll, lokk, slåinga
kaçurrel në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: локон, букля, завиток
kaçurrel në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lock, slinga
kaçurrel në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кудзер
kaçurrel në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kiemura
kaçurrel në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μπούκλα
kaçurrel në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: rizo
kaçurrel në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: замикати, замкнути, замок, запирати, кільце, ланка, локон, сполучення
kaçurrel në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lok, pukiel
kaçurrel në polonisht »

Fjalë të ngjashme

karel twitter