perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kafe

Fjalor: anglisht kafe
Përkthime: coffee, mocha
kafe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kafe, káva
kafe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kaffee, kaffee;, mokka
kafe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kaffe
kafe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: café
kafe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: café
kafe në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kaffe
kafe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кофе, кофей, кофейный
kafe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kaffe
kafe në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: кафе
kafe në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: кава
kafe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kohv
kafe në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kahvi
kafe në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καφές
kafe në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kava
kafe në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kávé
kafe në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kava
kafe në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: café
kafe në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: káva
kafe në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: аптека, кав, кава, кавах, кави, каві, кавою, каву, кофе
kafe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kawa, kawowy
kafe në polonisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cafea
kafe në rumanisht »

Fjalë të ngjashme

kafe pa sheqer, kafe turke, kafe me qumesht, kafe polis, kafe elbi, kafe mulliri i vjeter, kafe lavazza tirane, cafe macchiato, kafe flora tirane, kafe late