perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kala

Fjalor: anglisht kala
Përkthime: fortress, stronghold, fastness, tower
kala në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pevnost, bašta
kala në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: festung
kala në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alcazaba, alcázar, fortaleza, plaza
kala në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fort, forteresse, bastille, kremlin, superforteresse, ville
kala në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fortezza, rocca
kala në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: festning, borg, citadell
kala në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: крепость, твердыня
kala në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fästning, borg, citadell, fäste, festning
kala në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: крэпасць
kala në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kants
kala në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: linnoitus
kala në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: οχυρό, φρούριο
kala në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tvrđava, grad
kala në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: erőd, erődítmény
kala në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: fortas, tvirtovė
kala në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: baluarte, dureza, firmeza, fortaleza
kala në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: fort
kala në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: витривалість, концентрація, міцність, міць, могутність, наполегливість, потенція, сердечність, сила, твердиня, фортецю, фортеця, цитадель, чіпкість
kala në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: forteca, twierdza
kala në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: borg
kala në danisht »

Fjalë të ngjashme

kala bajrava, kala dibrance, kala e dodes, kala bhairava hindu, kala mesjetare ne shqiperi, kala ghoda festival 2014, kala ghoda, kala ukulele, kala azar, kala jadu