perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kalorësi

Fjalor: anglisht kalorësi
Përkthime: chivalry, knighthood
kalorësi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kavalírství, rytířskost, rytířství
kalorësi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ritterschaft, rittertum
kalorësi në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: caballería
kalorësi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chevalerie
kalorësi në frëngjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: рыцарство
kalorësi në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рыцарства
kalorësi në bjellorusisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лицарство, рицарство
kalorësi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rycerstwo
kalorësi në polonisht »

Fjalë të ngjashme

kalorësi i skënderbeut