perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kaltër

Fjalor: anglisht kaltër
Përkthime: azure, blue, blueness, sky-blue, celestial, heavenly, noble, livid
kaltër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: blankyt, modř, modrý, obloha, azurový, nebeský, sinalý, zsinalý
kaltër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: blau, bläue, lasur, himmelblau, himmlisch
kaltër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: blå, blålig
kaltër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: azul, celeste, celestial, amoratado, cárdeno, lívido, morado
kaltër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: azur, bleu, inde, smalt, azuré, blasement, bleue, céleste, livide
kaltër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: azzurro, blu, celeste, livido
kaltër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: asurblå, blå
kaltër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: лазурь, синева, синь, голуб, голубой, лазурный, посиневший, синий
kaltër në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: син
kaltër në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sinine
kaltër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sininen, taivaallinen, kalmankalpea
kaltër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γαλάζιος, γαλανός, μπλε
kaltër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: plav
kaltër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: égkék, égkékség, kék, égszínkék, égi
kaltër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: melsvas, mėlyna, mėlynas
kaltër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: azul, celeste, celestial, lívido
kaltër në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: albastru
kaltër në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: блакитний, синій
kaltër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: błękit, błękitny, niebieski, siny
kaltër në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: blå
kaltër në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: блакiтны, сіні
kaltër në bjellorusisht »

Fjalë të ngjashme

syri i kaltër