perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kamxhik

Fjalor: anglisht kamxhik
Përkthime: whip, lash, scourge, whiplash, horsewhip, quirt
kamxhik në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bič, metla, pohroma, karabáč
kamxhik në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: peitsche, geißel, ochsenziemer, reitpeitsche
kamxhik në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: pisk
kamxhik në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: azote, látigo, zurriago, verdugo
kamxhik në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fouet, chambrière, discipline, fléau
kamxhik në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: frullino, frusta, sferza, flagello
kamxhik në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: pisk
kamxhik në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кнут, хлыст, бич, плетка, плётка, плеть
kamxhik në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: бич
kamxhik në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бiзун, бізун, біч, вянок, кара, няшчасце, плётка, плець, хлыст
kamxhik në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: raippa, ruoska
kamxhik në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: bič
kamxhik në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: botagas
kamxhik në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: azote, chicote, flagelo, zurrado, calamidade, praga
kamxhik në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: bič
kamxhik në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: bič
kamxhik në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: батіг, бич, довжина, рак, ремінь, хлист, шкідник
kamxhik në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: batog, bicz, bykowiec, pejcz
kamxhik në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: pisk, spö
kamxhik në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: korbács, ostor
kamxhik në hungarisht »