perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: karafil

Fjalor: anglisht karafil
Përkthime: carnation, clove, gillyflower, pink
karafil në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hřebíček, karafiát
karafil në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nelke
karafil në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nellike
karafil në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clavel, clavo
karafil në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: girofle, śillet
karafil në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: garofano
karafil në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kryddernellik, nellik
karafil në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гвоздик, гвоздика
karafil në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: карамфил
karafil në bullgarisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: karanfil
karafil në kroatisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гвоздика
karafil në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: goździk
karafil në polonisht »

Fjalë të ngjashme

karafil shena, karafil transport, karafil faydaları, karafil in english, karafil i vogel, karafil bleta, karafil english translation, karafil xholi, karafili lule, karafil haruni