perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: katërmbëdhjetë

Fjalor: anglisht katërmbëdhjetë
Përkthime: fourteen
katërmbëdhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čtrnáct
katërmbëdhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: viertes, vierzehn
katërmbëdhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fjorten
katërmbëdhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: catorce
katërmbëdhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: quatorze
katërmbëdhjetë në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fjorten
katërmbëdhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: четырнадцать
katërmbëdhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fjorton
katërmbëdhjetë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чатырнаццаць
katërmbëdhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: neljätoista
katërmbëdhjetë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: četrnaest
katërmbëdhjetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tizennégy
katërmbëdhjetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: keturiolika
katërmbëdhjetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: catorze
katërmbëdhjetë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: štirinajst
katërmbëdhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: štrnásť
katërmbëdhjetë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: чотирнадцятеро, чотирнадцять
katërmbëdhjetë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czternaście
katërmbëdhjetë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

katërmbëdhjetë vjeç dhëndërr