perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: katedralë

Fjalor: anglisht katedralë
Përkthime: cathedral, chair, department
katedralë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dóm, katedra, katedrála, velechrám
katedralë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dom, kathedrale, lehrstuhl, münster
katedralë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: departement, dom, domkirke, katedral
katedralë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cátedra, catedral
katedralë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cathédrale, chaire, dôme
katedralë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cattedra, cattedrale, duomo
katedralë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: departement, dom, domkirke, katedral
katedralë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кафедра, собор
katedralë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: departement, dom, domkyrka, kateder, katedral
katedralë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: катедрала
katedralë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сабор
katedralë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: katedraal
katedralë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: katedraali, tuomiokirkko
katedralë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: έδρα
katedralë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: katedrala
katedralë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dobogó, katedra, katedrális, székesegyház, tanszék
katedralë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: katedra
katedralë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cadeira, cátedra, catedral
katedralë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: catedrală
katedralë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: katedrála
katedralë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: кафедра, собор
katedralë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: katedra
katedralë në polonisht »