perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: klimë

Fjalor: anglisht klimë
Përkthime: climate, clime
klimë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: klima, ovzduší, podnebí
klimë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: klima
klimë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: klima
klimë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clima
klimë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: climat, projets
klimë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: clima
klimë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klima
klimë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: климат
klimë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: klimat
klimë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: климат
klimë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: клімат
klimë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kliima
klimë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ilmanala, ilmasto, mieliala
klimë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κλίμα
klimë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: klima, podneblje
klimë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: éghajlat
klimë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: klimatas
klimë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: clima
klimë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: climă
klimë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: клімат
klimë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: klimat
klimë në polonisht »