perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: kokërr

Fjalor: anglisht kokërr
Përkthime: cereal, corn, corning, crop, grain, bean, fine, grist, kernel
kokërr në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: semeno, špetka, zrnko, zrno
kokërr në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: getreide, kora, korn, samenkorn, weizen, kern, saat, same
kokërr në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gryn, kom, korn, sæd, frø
kokërr në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cereal, cereales, grano, pan, trigo, semilla
kokërr në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: blé, céréale, grain, graine
kokërr në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cereale, chicco, frumento, grana, granello, grano, seme
kokërr në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gryn, kom, korn, sæd, spannmål, frø
kokërr në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зерно, зернышко, пшеница
kokërr në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gryn, korn, säd, spannmål, kärna
kokërr në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: зърно
kokërr në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зерне, зярно, пшанiца
kokërr në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: mais
kokërr në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: elo, jyvä, vehnä, vilja
kokërr në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δημητριακά, δημητριακό, κόκκος
kokërr në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: žito, zrno
kokërr në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gabona, gabonaféle, mag
kokërr në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: semente, trigo, grão
kokërr në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: grâu
kokërr në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: борошно, збіжжя, зернина, зернину, зерно, зерновий, зерня, кукурудза, пшениця, пшеничний, серцевина, хліб, ягода, ядро
kokërr në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zboże, ziarno
kokërr në polonisht »